Varis
Tedavi Ücretleri

HEMOROİD (Basur)

basur

Kliniğimizde hemoroid (basur) tedavisi ameliyatsız yöntemle tedavi edilmektedir. İlk önce hemoroidinizin durumu ve derecesine göre tedavi yöntemi belirleniyor. Tedavi yöntemlerimiz Lazer, Lastikle boğma (RBL) ve THD (hemoroid memelerini besleyen atar damarları bağlama yöntemi ) dediğimiz bir cihaz yardımıyla uygulanan bir yöntemdir.

Yukarıda saydığımız bütün bu yöntemler 15-20 dakikalık bir sürede bitiyor ve hastalarımız gündelik hayatlarına aynı gün içerisinde dönebiliyor. İsteyen hastalarımıza Longo yöntemi de uygulanabilir.

Bakırköy Medicalart Kliniğimizde SGK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI’na bağlı hastalarımızdan ücretsiz muayene olup tedavilerde %50’e yakın bir indirim uygulanmaktadır.

RBL ve Lazer normal ücretimiz 2560tl-medikalart SGK’ lı hastalara 1280tl-medikalart , 2.seansa ihtiyaç duyulması durumunda 300tl-medikalart ücret alınıyor.

THD ve Longo işlemleri hastane ortamında gerçekleştiği için hastanın hastane ücreti, anestezi ücreti dahil olunca 3000tl-medikalart ile 4300tl-medikalart arasında değişebilmektedir.

VARİS

varis

Varis tedavilerinde Ven-Light ve ultrason cihazıyla hasta muayene edilmektedir. Varis muayenesinden hiçbir ücret alınmamakta ve ayrıca SGK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI’na bağlı hastalarımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

Varisin durumu ve yaygınlığına göre tedavi ücreti değişmektedir. Minimum 400tl-medikalart’den başlayan ücretlerimiz, çok ilerlemiş varislerde 8000tl-medikalart ‘ye kadar çıkabilir.

Varis tedavilerine başalayan hastalarımız 1 yıl boyunca gelip kontrol olabilir ve işlem yapılabilir bunlardan herhangi bir ücret talep edilmez. Yurt dışında yaşayan hastalarımız için de 2 yıl süre tanınmaktadır.

 

KIL DÖNMESİ (Pilonidal Sinüs)

Medicalart Bakırköy Kliniğimizde kıl dönmesi operasyonlarımız mikro sinüsektomi yöntemi dediğimiz yöntemle lokal anestezi uygulayarak, yaklaşım 15-20 dakika süren operasyondan sonra aynı gün gündelik hayatına dönebiliyorsunuz. Her hangi bir yatma, pansuman, istirahat gerek duymadan hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Tedavi ücreti ise Mikro sinüsektominin normal ücreti 2560tl-medikalart’dir, hastanın SGK, BAĞ-KUR ve EMEKLİ SANDIĞI’na bağlı hastalarımızdan %50’indirimli fiyatımız 1280tl-medikalart alınmaktadır.

Mikro sinüsektomi yöntemiyle operasyon olan hastalarımızda tekrarlama oranı %3 gibi düşük bir risk taşımaktadır.

 

ANAL FİSSÜR (Makat Çatlağı)

Makat çatlağı tedavisinde 2 yöntem önerilmektedir;

Botox  Tedavisi:

Botox yöntemi ağrısız acısız ve çabuk uygulanabilen bir yöntemdir, ameliyatla makatta ki kasın kesilerek gevşetilmesinin botoxla gevşetilme işlemidir. İşlem süresi yaklaşık 2 dakika sürmektedir, operasyon sırasında 100 ünitelik Botox uygulaması yapılıyor. Tedavideki başarı oranı %95 üzeri olup, tedavi ücreti 1500tl-medikalart‘dir. Botox da hastanın sağlık güvencesinin olup olmaması ücreti etkilemiyor.

Lis Ameliyatı:

L.İ.S ameliyatlarında lokal anestezi ile sadece o bölgeyi uyuşturup kas gevşetme işlemi yapılıyor, operasyon süresi yaklaşık 5-10 dakika olup hastalarımız hemen kalkıp gündelik yaşantılarına dönebiliyorlar. Operasyon sonrası hastalarda birkaç gün ağrı ve sızı hissedebilirler. L.İ.S ameliyatının başarı oranı %99 gibi bir orana sahiptir.

L.İ.S ameliyatı ücreti 2560tl-medikalart , SSK,BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’na bağlı hastalarımızdan %50’indirimli fiyatımız 1280tl-medikalart alınmaktadır.

 

BEN TEDAVİSİ (Nevüs)

lazerle-ben-aldirmak-radyofrekansla-ben-aldirmak

Medicalart Bakırköy şubemizde ben (nevüs) tedavilerinde elektro koter, lazer ve radyo frekans yöntemleriyle stemediğiniz benlerinizden kurtulmanız mümkün. Ücret olarak benin adeti, durumu; büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişmektedir.

5mm büyüklüğünde olan benlerde ilk alıncak ben 600tl-medikalart diğer eklenen her ben için 300tl-medikalart ücreti alınır. , SSK,BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’na bağlı hastalarımızdan %50’indirimli fiyatımız ilk alıncak ben 300tl-medikalart diğer eklenen her ben için 150tl-medikalart alınmaktadır.

1cm büyükse, kirpik, burun gibi bölgelerdeki benlerin ücretlendirilmesi muayene neticesinde belirleniyor, ücretsiz muayene olup tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz.

KONDİLOM (Makat Siğili)

Kondilom (makat siğili) muayene neticesinde anaskop kullanılarak ilerleme durumuna göre hastaligin derecesi belirleniyor. Tedavi yöntemi olarak da elektro koter veya radyo frekans yöntemiyle lokal anestezi yapılarak bölge temizleniyor. Hastalarimizi1 yil içerisinde takibi yapılıyor genel kontrol için çağrılır, kontrollerde her hangi bir ücret talep edilmez, hastanın 4 aylık kontrol döneminde her hangi bir problem gözlenmemesi durumunda iyileşmiş kabul edilir.

Tedavi ücreti kondilomun yaygınlığına göre ücretlendirilir, fiyat aralığı 1500tl-medikalart – 4000tl-medikalart arasında değişebilmektedir.

LİPOM(Yağ Bezesi)

yag-bezesi-tedavisi-medikalart

Lipom tedavisinde 1cm’den daha küçük kesiyle yağ kisti çıkartılıyor. Lipom tedavisinde kistin bulunduğu bölgeye çıkarma işleminde en az iz kalacak şekilde fazla zarar verilmeden çıkartılıyor. Saçlı bölgede olan lipomları saçı kesmeden ya da o bölgeyi tıraş etmeden operasyonunuz gerçekleşiyor.

Tedavi ücreti 2cm büyüklüğüne kadar olan yağ kistleri ilk alınan yağ kisti 1000tl-medikalart eğer birden çok varsa, 2. ücreti 500tl-medikalart ödüyorsunuz. Sosyal güvencesi olan hastalarımızdan Sgk, Bağ-kur, emekli sandığı olan hastalarımız %50 indirim uygulanıyor, indirimli ücretimiz ilk yağ kisti 500tl-medikalart, birden çok varsa 2. ve eklenen her kist için 250tl-medikalart tedavi ücreti ödüyorsunuz.

Kafada olan yağ kistleri için; Sosyal güvencesi olan hastalara ilki 500tl-medikalart 2.eklenen her yağ kisti için 250tl-medikalart. Her hangi bir sosyal güvencesi olamayan hastalarımız için ilki 1000tl-medikalart 2.eklenen her yağ kisti için 500tl-medikalart. Büyüklükleri 2cm geçiyorsa tedavi ücreti muayenede belirleniyor.

SİĞİL

Vücudumuzun her bölgesinde görülebilen özellikle el ve yüzde bulunan siğillere radyo frekans yöntemiyle tedavi ediyoruz.

5mm büyüklüğünde olan siğillerde ilk alınacak siğil 400tl-medikalart diğer eklenen her siğil için 200tl-medikalart ücreti alınır. , SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’na bağlı hastalarımızdan %50’indirimli fiyatımız ilk alınacak siğil 200tl-medikalart diğer eklenen her siğil için 100tl-medikalart alınmaktadır.
5 – 10 mm büyüklüğündeki siğiller için ilk alınacak siğil 600tl-medikalart diğer eklenen her siğil için 300tl-medikalart ücreti alınır. Sosyal güvencesi olan hastalarda %50 tedavide indirim uygulanır.

kirpik, burun gibi bölgelerdeki benlerin ücretlendirilmesi muayene neticesinde belirleniyor, ücretsiz muayene olup tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz.

HEMANJİOM (Damar Beni)

hemanjiom-oncesi-ve-sonrasi-medikalart

Hemanjiom tedavisinde ücretlendirme vücuttaki büyüklüğüne ve yaygınlığına göre değişmektedir. Tedavi yöntemleri yeni teknolojik uygulamalara göre (Lazer, Anjiyo, MR, Doppler vb) belirlenmekte.  

NASIR

Nasır tedavilerinde özellikle ayak bölgemizde oluşan ve çoğu kişide bulunan bu rahatsızlığın tedavisinde Radyo-Frekans yöntemiyle lokal anestezi uygulanarak yapılıyor. Nasır tedavisinde en önemli nokta NİDUS dediğimiz dokunun içindeki kökün çıkarılmasıdır.

Tedavi ücretlendirilmesi; büyüklüğü 2cm ‘e kadar olan nasırımızın ücreti 1000 , birden çok nasırımız varsa 2.her eklenen nasırlarda 500tl-medikalart ücret alınmakta. Sosyal güvencesi olan (sgk, bağ-kur, emekli sandığı) hastalarımızdan indirimli ücretimiz 2cm ‘e kadar olan nasırımızın ücreti 500tl-medikalart , birden çok nasırımız varsa 2.her eklenen nasırlarda 250tl-medikalart ücret alınmakta. Nasırımızın büyüklüğü 2cm den fazla ise ücretlendirme muayene neticesinde tedavi ücretimiz belirlenmektedir.

KIL DÖNMESİ APSESİ 

 

Plonidal Sinüs (kıldönmesi) apselerinde özellikle hasta aşırı ağrı şikayetiyle gelmişse hemen müdahale edilmesi gerekebilir. Lokal anesteziyle apse drenajı (boşaltılması) yapılır ve hastada büyük oranda rahatlama ve ağrısında azalma olur. İşlem sonrası gündelik hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Apse drenajı ücreti 1100tl-medikalart Sosyal güvencesi olan (sgk, bağ-kur, emekli sandığı) hastalarımızdan %50 indirimli ücretimiz 550tl-medikalart dir.

MAKAT APSESİ 

 

Peri anal (makat apsesi) apselerinde özellikle hasta aşırı ağrı şikayetiyle gelmişse hemen müdahale edilmesi gerekebilir. Lokal anesteziyle apse drenajı (boşaltılması) yapılır ve hastada büyük oranda rahatlama ve ağrısında azalma olur. İşlem sonrası gündelik hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Peri anal apse drenajı ücreti 1200tl-medikalart Sosyal güvencesi olan (sgk, bağ-kur, emekli sandığı) hastalarımızdan %50 indirimli ücretimiz 600tl-medikalart dir.

Eğer rektal apse denilen durum gelişmişse işlemi hastane ortamında yapılması gerekmektedir, bu durumda ücreti 2000 ‘dir. Hastaların işlemlerden sonra kontrol ve pansumanlarından her hangi bir ücret talep edilmez

ANAL FİSTÜL

fistul

Anal fistül tedavi ücreti hastanın muayenesi sonrasında belirlenir. Anal fistülün ilerleme derecesine ve durumuna göre tedavi ücreti ve yöntemi belirlenir.  Başlangıç derecesinde olan fistüllerde klinik ortamında lokal anesteziyle yapılabilir tedavi ücreti 1960tl-medikalart ‘dir. Derecesi ilerlemiş komplike fistüllerde hastane ortamında müdahale edilir, yaklaşık tedavi ücreti 3500tl-medikalart‘den başlar.