Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri birbirinden farklı varis problemleri için kullanılmaktadır. Ama burada ortak nokta ise tüm bu operasyonların tamamının ameliyatsız gerçekleşmesidir. Günlük yaşamın koşturmacası içinde her yaştan herkesin işi, okulu, ilgilenmeleri gereken aile ve sevdikleri bulunmaktadır. Dolayısıyla bugün ameliyat kelimesi bile psikolojik olarak insanlarda şok bir etki yaratmaktadır. Ameliyat demek; narkoz, neşter, ameliyathane, yatak istirahati vb. sizlerin de türetebileceği pek çok kavramı beraberinde getirecektir. Ameliyat aynı zamanda günlük hayatınızdan kısa bir sürede olsa kopmanız demektir. Bu tür problemler yaşamamanız adına ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin tamamı doktor kontrolünde olup varis probleminizin durumuna göre sizlere önerilmektedir. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini ayrı başlıklar halinde inceleyecek olursak;

Ameliyatsız Lazerle Varis Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Varis Tedavisi yalnızca Türkiye değil bütün Dünya’da yoğun olarak kullanılmakta olan bir yöntemdir. Dipnot olarak düşecek olursak Türkiye sağlık turizmi açısından oldukça önemli bir konumdadır. Ve özellikle Ortadoğu ülkeleri olmak üzere çevre ülkelerden pek çok insan tedavi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Ameliyatsız lazer tedavisi hizmeti de Türkiye’de son derece başarıyla uygulanan ve yabancıların talep gösterdiği bir hizmettir. Peki, bu kadar revaçta olan ameliyatsız lazer tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

Özellikle küçük olarak nitelendirilen kılcal damarların üzerinde etkili olan bir yöntemdir. Büyük varislerde çok fazla işe yaramaz. Varislerin üzerine doğrudan uygulanan lazer ışınları buradaki varisleri ısıtarak yakarlar. Ve cildiniz tamamen eski haline döner.

Ameliyatsız Köpükle Varis Tedavisi

Ameliyatsız Köpükle Varis Tedavisi yine oldukça talep gören modern bir tedavi yöntemidir. Bahsi geçen her iki tedavi yöntemi de ne yazık ki devlet hastanelerinde olmayan tedavi hizmetleridir. Ancak özel hastane ve özel kliniklerde yapılmaktadır. Bir hayli riskli olan varis ameliyatlarındansa özel tedavi merkezlerinde bu uygulamalardan faydalanmak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Ameliyatsız Köpükle varis tedavisinde köpürtülen bir çeşit ilaç iğne yardımıyla varisli bölgeye enjekte edilir. Enjekte edilen bu ilaç varisli damarı tahrip ederek tamamen yok eder. Cildinizde varisli herhangi bir görüntü kalmaz.

Ameliyatsız Radyo Frekans İle Varis Tedavisi

Ameliyatsız Radyo Frekans İle Varis Tedavisi yeni bir yöntem değildir. Zira bu uygulama lazerle yapılan varis tedavisinden çok daha öncesinde dahi Türkiye’de kullanılmaktaydı. Eski ancak modern teknolojiyle kendisini sürekli olarak güncellemiş olan bir yöntemdir. Ameliyatsız Radyo Frekans ile varis tedavisi şu şekilde yapılmaktadır:

Lazere yöntem olarak benzemekte olan bu uygulamada ışınlar yerine radyo dalgaları kullanılır. Radyo dalgaları varislerin olduğu alanda ısınmak suretiyle tahribat yaratır. Ve varisli damarların yok edilmesini sağlar.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link