El Varisi Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Varis

El Varisi Tedavisi, ellerde normalde tıp dilinde patolojik olarak adlandırdığımız varisler, oluşmaz. Varis olarak adlandırdığımız durum aslında ellerdeki toplardamar belirginleşmesidir. Yani bacaklarda oluşan varis hastalığı ellerde oluşmaz. İnce cilt tipi, beyaz ten, ağır egzersiz, sıcak hava, hızlı kilo kaybı ve yaşlılık vb. durumlarda estetik bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağrı, yanma gibi şikayetlere neden olmamakla birlikte yalnızca görsel açıdan kişiyi rahatsız edebilir.

Ellerin gizlenemyen bir bölge olması toplardamar belirginliğinin kişiye daha yaşlı bir görünüm kazandırması psikolojik olarak rahatsız edici olmakta ve kliniğimize başvuran hasta sayısını arttırmaktadır.  El varisi tedavisi normal varis tedavisi gibidir. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilmektedir. Ancak çoğu kişide ellerdeki varisleri fark ettiklerinde bunu bir cilt problemi olarak algılayıp cildiye uzmanına gitmesi gibi bir durum söz konusudur. Ancak varis vb. toplardamar problemlerinin tamamı ister elde, ister bacakta vs. çıksın tamamı kalp damar cerrahisinin uzmanlık alanına girer ve bizzat kalp damar cerrahı uzmanları tedavi edebilir. Bu türden el varisi problemiyle karşı karşıyaysanız mutlaka önce kalp damar cerrahına gösterin.

El Varisi Tedavisi Nasıl Yapılır?

El Varisi Tedavisi Nasıl Yapılır? Ellerinde bu tür bir problemle karşı karşıya olan kişilerin sıkça sorduğu bir sorudur. El varisi Tedavisinde klasik skleroterapi ve köpük skleroterapi yöntemi kullanılmaktadır. Belirgin olan toplardamarın içine sklerozan madde enjeksiyonu sonrası anında etki görülmekte ve işlem sonrasında kişi hemen günlük hayatına dönmektedir. Tedavi sonrası hızlı bir şekilde normal yaşantımıza, işimize, gücümüze dönmek oldukça önemlidir. Çünkü ellerimiz bizim her şeyimizdir. Yaptığımız işlerin çok büyük bir kısmını ellerimizle gerçekleştirmekteyiz. Bu yüzden el varisi tedavisinden sonra ellerimizi ne kadar süre sonra kullanabileceğimiz büyük önem arz eder. Tedavi yaptırmayı düşünenlerin bu konuda en ufak bir endişesi dahi olmasın. Zira işlem biter bitmez ellerinizi kullanabilirsiniz. Üstelik değil ağrı, sızı tedaviye gitmeden önceki ağrılarınızdan bile tamamen kurtulmuş olursunuz.  Kliniğimizde tecrübeli kalp damar cerrahı uzmanları tarafından çok kısa sürede, pratik olarak el varisi tedavisi skleroterapi yöntemi uygulanmaktadır. Gönül rahatlığıyla kliniğimizden bu konuda hizmet alabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link