Göz Hemanjiomu

Yazar 15 Eylül 2017Hemanjiom

Göz hemanjiomu insanların karşılaşmaktan en çok korktuğu bir damar benidir. Hassas organlarımız arasında başı çeken gözlerimizde, meydana gelen hemanjiomlar kalp damar hastalıkları arasına girmektedir. Hemanjiom türleri genel olarak çocukları tehdit etmektedir. Göz kapağı çevresinde meydana çıkan bu benler uzman bir hekim tarafından kontrol altına alınmadığında büyüyebilir ve çeşitli hasarlara yol açabilir. Damar benleri büyüme özelliği gösteren bir yapıya sahiptir. İlerleyen aşamalarda hemanjiom kanaması dediğimiz durumlar ile karşılaşmamak adına tıbbi müdahalenin yapılması şarttır.

Göz Hemanjiomu Belirtileri Nelerdir?

Göz kapaklarında meydana gelen damar benleri yani hemanjiomlar görsel olarak rahatsızlık verdiği gibi ilerleyen zamanlarda görme yetinizi yitirmenize neden olabilir. “Hemanjiom ağrı yapar mı” sorusuna yanıt bulacağınız göz hemanjiomu belirtileri başlıklar altında sıralanacak olursa;

  • Göz hemanjiomları öncelikle gözde kanlama ile kendini gösterir.
  • Daha sonrasında bir kabartı halinde kendini gösteren damar benleri mor renge bürünerek belirtilerini göstermeye devam eder.
  • Gözlerde meydana gelen damar benlerinin büyüme ihtimali oldukça yüksektir.
  • Görme yetisinin kaybolmasına neden olabilecek damar benleri hemanjiom tedavisi ile kontrol altına alınmalıdır.

Hemanjiom neden olur sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Bütün hastalıklarda olduğu gibi nedenleri teşhis edilemeyen bu hastalıkta da erken tedavi oldukça önemlidir. Hemanjiom bitkisel tedavisi ve geleneksel metotları ile vakit kaybetmek yerine alanında uzman olan hekimlerimizden destek alabilir, bu sorundan en etkili metotlar ile kurtulabilirsiniz.

Hemanjiom Kanser Midir?

Hemanjiom kanser midir? Sorusuna yanıt bulacağınız en doğru adrestesiniz. Tıp dünyasında “iyi huylu tümör” olarak adlandırılan hemanjiomlar tedavi edilirken işin uzmanları ile hareket etmek oldukça önemlidir. Damar benlerinin tümü insanlarda tedirginliğe yol açar. Fakat söz konusu gözler olunca bu tedirginlik derecesi biraz daha artabilir. Böyle bir durumda;

  • Hemanjiom tedavisi yapan hastaneler ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapmalı ve alanında uzman olan isimler ile iletişime geçmelisiniz.
  • Hemanjiom bitkisel tedavisi imkansız bir hastalık türüdü ve bu amaçla denenen bütün metotlar tedavi sürecini geciktirmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Damar benlerinizden kurtulmak için izlemeniz gereken tek yol tedavi görmek üzere; insan sağlığını her şeyin üstünde tutan ve başarılı bir ekibe sahip olan Sağlık Kuruluşu’ndan destek almaktır.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link