Hemanjiom Bitkisel Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Hemanjiom

Hemanjiom Bitkisel Tedavisi merak edilen bir tedavidir. Çünkü günümüzde normal tıbbın yanında alternatif tıpta kullanılmaktadır. Ve gün geçtikçe alternatif tıbbın çok sayıda hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bitkisel karışımlardan elde edilen kürler, çeşitli bitki çayları vb. şeyler çok sayıda hastalık için şifa sağlamaktadır. Ancak hemanjiom rahatsızlığı öyle bir rahatsızlık ki direk olarak bir kalp ve damar hastalığı kabul edilir. Dolayısıyla kalp ve damar hastalıkları için bitkisel anlamda yapılacak pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Hemanjiom bitkisel tedavisi ne yazık ki mümkün değildir. Hemanjiomların tamamı ancak profesyonel müdahaleler ile yok edilebilir. Hemanjiomların tedavisi için kalp ve damar uzmanlarının önerdiği yalnızca iki tedavi çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; ameliyatlı hemanjiom tedavisi ve ameliyatsız hemanjiom tedavisidir. Kısa kısa her iki uygulamaya da bakacak olursak;

Ameliyatlı Uygulama

Ameliyatla hemanjiom tedavisi ancak büyük hastanelerde yapılabilen bir tedavidir. Çünkü çok büyük titizlik ve gerçekleştiren için ciddi bir uzmanlık gerektirir. Alanında uzman olan en az Operatör seviyesinde bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen bu uygulamada doktor, asistan ve hemşirelerden oluşan kalabalık bir ekip görev yapmaktadır. Hastalar narkoz ile anestezi yapılarak uyutulur. Neşter yoluyla hemanjiomlu olan kabarık bölge ya kazınarak ya da kesilerek bölgeyle irtibatı koparılır. Ancak işlem damar üzerinde yapıldığı için bu sırada ciddi kanamalar yaşanmaktadır. Bunun için ameliyat öncesinde birkaç ünite kan temin edilmelidir. Hemanjiom alındıktan sonra açılan yaraya dikiş atılır. Ve yara kapatılır. Ancak bu tedavi sonrasında dikiş izi kalabileceği gibi bir de hastalığın tekrarlama durumu söz konusudur.

Ameliyatsız Uygulama

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi için 2 farklı uygulama ayrı ayrı ya da birlikte kullanılabilir. Skleroterapi ismini verdiğimiz uygulama iğne yoluyla direk olarak hemanjiomun bulunduğu bölgeye enjekte edilir. Bu ilaç bölgeyi tahrip eder ve hemanjiom kurutularak yok edilmiş olur. Aynı şey lazer uygulamasında yapılır. Lazer ışınları bölgeye uygulandığında hemanjiomu ısıtarak yakmaya başlar. Ve hemanjiom kurutulmuş olur. Ameliyatsız hemanjiom tedavisi rahatsızlığın cilt üzerinde kapladığı alana ve derinliğine göre değişen sayıda seanslarla tamamen tedavi edilebilir.

Varis Tedavisiyle ilgili göz atmak isteyeceğiniz yazılar;

Hemanjiom ameliyatı

Hemanjiom nerelerde görülür

Hemanjiom neden olur

Facebook Yorumları

MedicinArts