Hemanjiom Tedavi Yöntemleri

Yazar 15 Eylül 2017Hemanjiom

Vücudumuzda önemli bir işleve sahip olan damarların neden olduğu hastalıklardan biri de hemanjiomdur. Özellikle yeni doğan bebeklerde görülme ihtimali yüksek olan hemanjiom halk arasında “damar beni” olarak da adlandırılır. Ebeveynlerin yeni doğan çocuklarında görmüş oldukları ve şarap lekesine benzeyen sağlık sorunu ciddi bir tedirginliğe neden olmaktadır. İstisnasız hiç kimsenin hayatında karşılaşmak istemediği hemanjiomlara yani damar benlerine, teknoloji ile birebir gelişen tıp dünyasında çare bulunmaktadır. Fakat hemanjiom tedavisi olanlar ve bu hastalığın adayları olan bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli konu işini özveri ve uzmanlık ile yapan sağlık kuruluşlarından destek almaktır. Zira yanlış hemanjiom tedavi yöntemleri yeni sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.

Hemanjiomda Açık Ameliyat Yöntemi

Nedeni tam olarak tespit edilmeyen hemanjiomlar, insanlarda doğuştan edildiği gibi ilerleyen dönemlerde de ortaya çıkabilir. Kendiliğinden geçmesi mümkün olmayan hemanjiomlar uzman hekimlerce kontrol altına alınmalı ve yok edilmelidir. Hemanjiom tedavisi yapan hastaneler olağandışı gelişen damar yumağını yok eder ve sağlık sorununu ortadan kaldırır. Hemanjiomda başvurulan tedavi yöntemlerine açık ameliyat ile başlamak istiyoruz.

  • Açık ameliyat yöntemi çok büyük yapıda olan hemanjiomlar için uygun değildir.
  • Uzman hekimlerimiz öncelikle hemanjiomlarınızın açık ameliyat ile tedavi edilip edilmeyeceğine karar vermek için tüm tetkikleri gerçekleştirir.
  • Açık ameliyat yönteminde damar beni (hemanjiomlar) bir kesi ile yok edilir.
  • Ameliyat sırasında anormal damar yumağını besleyen ana damara bağlanır ve bu sayede kanama kontrol altına alınır.

Damar Beni Tedavisinde Yeni Yöntem: Skleroterapi

Hemanjiom bitkisel tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Arama motorlarında bazı karışımlar elde edilerek çare aranan damar benlerinde yeni bir tedavi yöntemi gelişti: Skleroterapi. . Ender sağlık kuruluşlarında başvurulan skleroterapi yönteminde;

  • Hemanjioma neden olan damarlara ultrason ile müdahale edilir.
  • Sklerozen maddesinin ultrason ile damara uygulanması sonucunda yok olan damar beni, kimyasal müdahale ile etkisiz hale getirilmiş olur.

Adını damara verilen maddeden alan skleroterapi yönteminde hastaların endişe duymasına neden olan kanama gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşılmaz.

Hemanjiomda Lazer Uygulaması Mümkün Mü?

Kişilerin yaşam kalitesini olumsuz olarak etkileyen ve kırmızı lekelere neden olan damar benlerinde başvurduğumuz bir diğer yöntem ise lazer uygulamasıdır. Hemanjiom lazer tedavisi uzman hekimlerimiz ve modern teçhizatlarımız ile sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm metotlarda sayısız operasyona imza atmış hekimlerimiz bir telefon kadar yakınızdadır.

 

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link