Köpükle Varis Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Köpükle Varis Tedavisi çoğunlukla kılcal ve orta büyüklükteki varis damarlarına uygulanabilen bir yöntemdir. Köpükle varis tedavisinden kısaca bahsedecek olursak; varis olan damarlı bölgenin içine çok ince bir iğneyle girilerek yapılır. Köpürtülmüş olan ilaç iğne yardımıyla enjekte edilir. Bu köpüklü ilaç bölgede damar kapatıcı bir özelliğe sahiptir. Köpükle varis tedavisinin bir diğer adı da iğne tedavisidir. Piyasada bazen bu isim kullanıldığında kafalar karışmaktadır. Ancak aynı yöntemdir. İşlem uygulandığı andan itibaren iyileşme başlayacaktır. Ancak damarların tamamen kaybolması elbette zaman alacaktır. Bu zaman da hastadan hastaya farklılık göstermektedir. 

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır? Elbette bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler bu sorunun cevabını merak etmekteler. İşte aşama aşama köpükle varis tedavisi:

 • Ultrason desteği alarak damarlar tespit edilir.
 • Yine ultrason yardımıyla işlem yapılacak olan damarın içine iğneyle girilir.
 • İğne yardımıyla hazırlanmış olan köpüklü ilaç enjekte edilir.
 • Enjekte edilen köpük damarı içini komple doldurur. Ve damarın şeklini tamamen alır.
 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi damarların kaybolması durumu hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte çok kısa zamanda kaybolur.

Köpükle varis tedavisinde uyulması gereken bazı kurallar vardır. Örneğin bu tedaviyi herkes yaptıramaz. Hamileler ve damar tıkanıklık problemi olan kişiler sklerozan madde ile gerçekleşen herhangi bir tedaviden faydalanamaz.

 • Köpükle varis tedavisinden sonra yapmamanız gereken şeyler de bulunmaktadır. Bu hususlara da dikkat etmelisiniz.
 • Tedavinin yapıldığı gün kesinlikle yürümemeye gayret gösterin.
 • Doktorun sizin için belirtmiş olduğu tarihlerde mutlaka kontrole gidin.

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatları

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatları ise özellikle varislerin oluştukları yerlere ve sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Çünkü bu rahatsızlık herkeste farklı etkiler gösterir. Belirli bir düzen ve sebepten dolayı oluşmadığı için oluştukları yerlerdeki büyüklükleri değişkenlik gösterir. Köpükle varis tedavisi fiyatlarına net olarak rakam verememekle birlikte belirli bir ücret aralığı verebilmek mümkündür. 400 TL ile başlayıp ortalama 8000 TL’ye çıkabilen varis tedavisi fiyatları söz konusudur.  Dolayısıyla varisin durumu ve yaygınlığı fiyatları net ve belirgin bir şekilde etkilemektedir. Üstelik tedavisini bizde olan hastalar diledikleri zaman kontrole gelebilirler. Ve herhangi bir ücret ödemezler.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link