Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Hemanjiom

Lazerle Hemanjiom Tedavisi bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan ameliyatsız uygulamalardan biridir. Lazer uygulaması ortalama 10-15 yıldır hayatımızda olan bir uygulama ve sağlıktan estetiğe, güzelliğe varıncaya kadar pek çok alanda kullanılmakta. Bugüne dek lazer uygulaması epilasyon başta olmak üzere; göz kusurlarının tedavi edilmesi, cilt lekelerinin tedavisi, ben alımı, sivilce tedavisi, varis tedavisi vb. pek çok alanda başarılı sonuçlar elde etmiştir. Son derece önemli bir kalp ve damar rahatsızlığı olan hemanjiomlarda ise son birkaç yıldır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Lazerin hemanjiom tedavisi için kullanılması büyük bir lütuftur. Çünkü; hemanjiom için klasik anlamda yapılan ameliyatların tamamı zorlu süreçlerdir. Ve hastalar için büyük riskler barındırmaktadırlar. Üstelik göze alınan tüm bu risklere rağmen hemanjiomlar kısa süre içinde tekrar edebilmektedir.

Klasik Ameliyattan Farkı

Lazerle hemanjiom tedavisinin klasik ameliyattan farkına bakacak olursak; büyük ameliyathanelerde yapılan klasik ameliyatlarda hastalar anestezi ile uyutulur. Ve solunumlarını kendileri yapamayacakları için solunum cihazlarına bağlanırlar.

  • Lazer tedavisinde ise steril bir klinik ortamı tedavi için yeterlidir. Hastanın sedyeye uzanması sonrasında uyutulmadan işlem yapılır.
  • Bir kalp damar hastalığı olan hemanjiomlarda müdahale doğrudan damarlara yapılacağından dolayı kanama riski en üst seviyededir. Bu yüzden ameliyattan önce mutlaka kan tedarik edilmelidir.
  • Lazer yardımıyla hemanjiom üzerine uygulanan ışıklar hemanjiomu ısıtarak yakmaya başlamaktadır. Bunun için işlem süresi yalnızca 10-15 dakikadır.
  • Klasik ameliyatta ise işlem süresi 3-4 saati geçmektedir.

Uzman kalp ve damar cerrahlarının günümüz için önerdiği en etkili ve kolay yöntemin lazer olduğu bilinen bir gerçektir.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts