Lazerle Varis Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Lazerle Varis Tedavisi son 15-20 yıldır kalp ve damar hastalıklarında kullanılan bir yöntemdir. Varis problemleri kalp ve damar hastalıkları arasında önemli bir yere sahiptir. Zira çeşitli sebepler yüzünden Türk insanında varis sık görülen bir rahatsızlıktır. Bunun nedenleri ise;

  • Hareketsiz yaşam tarzı: Kimi zaman işimiz kimi zaman ise işimizin olmaması bizleri hareketsiz bir yaşam modeline doğru sürüklemektedir. Uzun süre sabit olarak bir yerde durmak, az yürümek damarlarda pıhtılaşmalara sebep olmaktadır.
  • Kalıtsal Özellikler: Ailemizden gelen birtakım genetik durumlar bizlerde varis oluşumunu çok daha hızlı bir hale sokabilir.

Tüm bu sebepler damarlarımızda bulunan ve özellikle bacaklarımızdan kalbe doğru kan pompalamada aktif görev yapan kapakçıkların çalışmasını bozabilir. İşlevini yitiren kapakçıklar pompalamayı durduğu için birikmeye başlayan kan, damarların genişlemesine ve orada pıhtılaşmaya sebep olur. Tıpta venöz oluşumu ismini verdiğimiz bu şeyin adı varistir.

 

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır? Konusunu maddeler halinde inceleyerek çok daha açıklayıcı bir hale kavuşturalım:

  • Lazerle varis tedavisinde yapılacak en önemli şey; ultrason yardımıyla damarların haritalarının çıkarılmasıdır. Bu sayede doktor çalışma yapacağı yerleri daha net belirlemiş olur.
  • Lazerle varis tedavisi işleminin uygulanacağı yerin lokal anestezi ile uyuşturulması gerekmektedir.
  • Uyuşma sonrasında venöz ismini verdiğimiz kapakçık yetmezliği olan damarlar lazerin ışınlarının damar üzerinde ısınması sonucu yakılır. Ve damarlar tamamen imha edilmiş olur.
  • İşlem yapılan her bir damarın operasyonu ortalama olarak 15–20 dakika süreceğinden varisleriniz ne kadar fazlaysa operasyonda o kadar uzun sürecektir.

Lazerle varis tedavisinden hemen sonra evinize yürüyerek gidebilirsiniz. Ancak kendinize ait bir araç ile geldiyseniz şayet dönüşte mutlaka araç kullanmamalısınız. Kaslarınızı yoğun bir şekilde kullanacağınız için tedavi olan bölgeler zarar görebilir.

Lazerle Varis Tedavisi Fiyatları

Lazerle Varis Tedavisi Fiyatları pek çok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Her insanda varis oluşumu aynı değildir. Herkesin varislerinin birbirinden farklı özellikleri olduğu için fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Üstelik tedavi edilen venöz yani varisli damar sayısı da fiyatlarda etkileyici bir unsurdur. Lazerle varis fiyatlarını öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts