Radyo Frekans Yöntemiyle Varis Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Radyo Frekans Yöntemiyle Varis Tedavisi uzun yıllardır kullanılmakta olan bir tedavidir.  Lazerden çok daha uzun bir geçmişi olan ve aref olarak bilinen Radyo frekans yöntemiyle varis tedavisi Türkiye’deki devlet hastanelerinde bulunmamaktadır. Yalnızca özel hastane ve özel kliniklerde yapılma imkânı olan Radyo frekans yöntemi ile varis tedavisi temelde lazer uygulamasına benzemektedir. Ancak lazerle varis tedavisi yöntemi yalnızca kılcal ve küçük olarak tabir ettiğimiz varislerde kullanılan bir yöntemdir. Radyo frekans ise orta ve büyük varisler için kullanılır.

Radyo Frekans İle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Radyo Frekans İle Varis Tedavisi uygulamalarında ilk aşama ultrason ile damarların bulunduğu bir harita çıkarmak gereklidir. Bu aşamadan sonra ise;

  • Damarların içine iğne yardımıyla giriş yapılır.
  • Giriş sonrasında damarların içine radyo frekans kateteri ismini verdiğimiz bir damar yolu hattı döşenir.
  • Sonrasında radyo dalgalarını damarlara iletecek olan çubuk yardımıyla varislerin olduğu damarlar üzerinde üstten aşağıya doğru olacak şekilde bir gezinti başlar.
  • Radyo dalgalarının bölgede oluşturmuş olduğu yüksek ısı damarları yakacaktır.
  • Lazerde yönteminde bölgeselde olsa bir uyuşturma uygulanmaktaydı fakat bu yöntemde böyle bir şey söz konusu değildir.

Radyo frekans ile varis tedavisi sonrasında tedavi merkezimize yürüyerek gelir. Ve aynı şekilde yürüyerek çıkabilirsiniz. Üstelik radyo frekans yönteminin normal varis ameliyatı oldukça fazla avantajı bulunmaktadır. Bunlara da kısaca değinecek olursak;

  • Ameliyathane ortamı gerektirmeden gayet rahat bir klinik ortamında yapılabilir.
  • Neşter, narkoz, anestezi vb. terimler hiçbir şekilde kullanılmaz.
  • Operasyon sonrasında bacaklarda herhangi bir iz kalmaz.
  • Ortalama bir varis damarının operasyon sırasında yok edilmesi 15 dakikayı bulabilmektedir. En fazla 4 adet ana damar olduğu için işlem 60 dakikayı bulabilir.

Ameliyat olarak günlerce yatmak yerine hayatınızdan sadece 1 saati varis tedavinize ayırabilirsiniz.

Radyo Frekans Yöntemiyle Varis Tedavisi Fiyatları

Radyo Frekans Yöntemiyle Varis Tedavisi Fiyatları değişiklik gösterdiği için net bir rakam telaffuz etmek mümkün değildir. Çünkü varislerin birbirinden farklı türleri ve oluşumları vardır. Üstelik her insan zerindeki varlığı farklıdır. Bu yüzden varis tedavi fiyatları sabit değildir.

Varis Tedavisi için nişantaşı kliniğimizden randevu almak için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Facebook Yorumları

MedicinArts