Vajinal-Vulvar Varis Tedavisi

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Vajinal-Vulvar Varis Tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Vajinal-Vulvar Varisler kadınların %30’unda görülen bir problemdir. Bu varisler genellikle çoklu gebelik öyküsü olan orta yaş grubu kadınlarda ortaya çıkmaktadır. Adet dönemlerinde künt ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı, basınç hissi vb. şikayetlerle doktor başvuran hastalarda yapılan vajinal ultrason, MR (Manyetik Rezonans), BT (Bilgisayarlı Tomografi), Venografi gibi tetkikler sonucunda bazı hastalarda rahim bölgesi, vajinal bölge çevresindeki büyük toplardamarlar damarlara başı  ya da geçirilmiş tıkanıklık tespit edilmekte bazı hastalarımızda ise bacaktaki toplardamar yetmezliğinin vajinal bölgeye yansıması olarak vajinal varislere rastlamaktayız. Vajinal bölge varislerini oldukça güç fark etmekteyiz. Çoğu zaman kadınlar vajinal bölgede yukarıda bahsettiğimiz türden belirtilerle karşılaştıkları zaman Kadın Hastalıkları uzmanına görünmektedirler. Fakat bu konu kadın hastalıkları uzmanlarının ihtisas alanı değildir. Dolayısıyla doktorlar her zaman bunu fark edemeyebilir. Yanlış teşhis sonucu başka bir tedavi uygulanmakta ve ortaya çıkan bu vajinal problem iyileşmemektedir. Teşhisi oldukça zor fakat tedavisi bir modern yöntemlerle yapıldığında bir hayli kolaydır.

Vajinal-Vulvar Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinal-Vulvar Varis Tedavisi nasıl yapılır? Yalnızca kalp damar uzmanı olan doktorların fark edebileceği bir rahatsızlık olan vajinal varisler tedavisi mümkün olan rahatsızlıklardır. Peki, Vajinal-vulvar varislerin tedavisi nasıl yapılır? İşte uzman doktorlarımızn bu soruya verdikleri yanıtlar:

  • Rahim çevresinde tıkanıklık ya da damara dışarıdan baskı oluşturan durumlara yönelik damar içi stent uygulaması faydalı olmaktadır.
  • Büyük çoğunluğu bacaktaki ana toplardamar yetmezliğinden kaynaklanan vajinal-vulvar varislerin tedavisinde skleroterapi tedavisi başarılı sonuçlar sağlamaktadır.
  • Kliniğimizde skleroterapi ve köpüklü skleroterapi yöntemler tecrübeli kalp ve damar cerrahı uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.
  • Uygulama sonrası hastalar günlük hayatlarına devam etmektedirler. Ve operasyon sonrası sonuçlar her zaman %100 gibi bir oranla çok başarılı olmaktadır.

Vajinal-vulvar varis tedavisi aslında diğer tüm varis tedavilerinkine benzemektedir. Aynı yöntemler uygulanarak yapılan bu operasyon hassas bir bölgede olduğu için biraz daha dikkat gerektirmektedir. İşlemi gerçekleştirecek olan kalp damar cerrahının mutlaka uzman seviyesinde olması bir ön şarttır. Bu şekilde gerçekleştirilen tüm varis operasyonları mutlak başarıya ulaşmaktadır.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts

Hemen formu doldurun, sizi arayalım

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm BaşŸvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link