Varis Çorabı

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Varis Çorabı bu hastalıktan dertli olan özellikle kadınların kullanmış olduğu bir gereçtir. Çok sayıda kadın hasta internetten sipariş vererek ya da medikal ürünlerin satıldığı yerlerden varis çorabı ürünlerini temin ederek varis hastalığı ile mücadele etmeyi düşünmektedirler. Fakat varis çorabı kullanarak bu hastalıkla mücadele edebilmek söz konusu dahi değildir. Varis çorabı kullanılması ağrı ve sızı benzeri şikayetleri biraz olsun hafifletmektedir. Bu doğru. Ancak tedavi olmadan rahatsızlıktan kurtulmanız mümkün değildir. Üstelik varis çorabı bazı hastalarda olumsuz bir çok etki yapmaktadır. Buna örnek olarak; varis çoraplarının sentetik kumaş özelliklerinden dolayı bacaklarda çeşitli kaşınmalara yol açması gösterilebilir. Ayrıca varis çorapları hastanın bacağını sıkmak suretiyle giyildiği için basınçtan dolayı ağrılı ve sancılı durumların yeniden oluşmasına sebep olabilir. Tabi bu bazı hastalarda gerçekleşmektedir.

Hangi Durumlarda Varis Çorabı Kullanılır?

Hangi Durumlarda Varis Çorabı Kullanılır? Medicalart Tedavi Merkezinin uzmanları olarak varis çoraplarını tedavi öncesinde ve sonrasında önermekteyiz. Nasıl? Bacaklarınızda varis oluştuğunu fark ettiniz. Ve hemen doktora gitmediniz. Bu yüzden tedavi oluncaya dek kısa bir süre kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Tedaviye dek oluşan şikayetlerinizin azalmasında yardımcı olacaktır. Anak yukarıda bahsettiğimiz basınç dolayısıyla bir ağrı ve sızı fark ettiğinizde kullanmayı bırakmalısınız. Çünkü kan dolaşımının yavaşlaması ve damarlarda birikmesi sonucu genişlemeye başlayan damarların oluşturduğu bir rahatsızlık olan varis hastalığı çorabın bacaklarınızı sıkması ve kan dolaşımının daha da yavaşlaması gibi bir duruma sebep olabilir. Bu durumda damar genişlemesi daha da artacak ve kılcal şeklide görünen varisli damarlar giderek büyüme kaydedecektir. Bu durumda kullanmayı kesinlikle bırakmanızı öneriyoruz. Lazer, radyo frekans, köpük tedavisi gibi ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ya da klasik varis ameliyatı ile tedavi olduktan sonra varis çorabını kısa bir süre tekrar kullanmanızı önereceğiz. Bunun sebebi de iyileşmenin hızlı gerçekleşmesidir.

Hamilelikte Varis Çorabı Kullanılır Mı?

Hamilelikte Varis Çorabı Kullanılır Mı? Ne yazık ki hamilelerin doğum yapıncaya kadar varis çorabı kullanmaktan başka çareleri yoktur. Ne ameliyatsız varis tedavisi uygulamaları ne de klasik ameliyat hamilelik döneminde yapılması mümkün olan şeyler değildir. Bu yüzden şikayetleri azaltmak adına varis çorabı kullanılarak süreç atlatılmalı ve hamilelik sonlandıktan 1 hafta sonrasında ise ivedilikle tedavi olunmalıdır.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts