Varis İlaçları Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Varis İlaçları Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri varis hastalığından muzdarip durumda olan pek çok kişinin kullanmış olduğu yöntemlerdir. Ancak varislerden tamamen kurtulabilmek için varis ilaçları ve bitkisel yöntemler tek başlarına yeterli olamazlar. Çünkü varis hastalıkları bir kalp damar rahatsızlığıdır. Kapakçık yetmezliği ismi verilen bu hastalık; bacaklardaki damarlar üzerinden kalbe kan pompalanmasını sağlayan kapakçıkların işlevini yitirmesi sonucu oluşur. Pompalanamayan kan olduğu yerde birikerek damarların genişlemesine neden olur. Bu genişleme neticesinde varisler oluşur. Oluşan bu varislerin tedavisi ise varis ilaçları ve bitkisel yöntemlerle sağlanamaz. Nedeni ise bu rahatsızlığın tam olarak tedavisi için operasyonel süreçlere ihtiyaç duyulmasıdır. Yani ilaçtan ziyade bir cerrahi müdahale söz konusu olacaktır.

Varis İlaçları

Varis ilaçları piyasada çok fazla sayıda bulunmaktadır. Türkiye’de ya da Dünya’da bulunan hemen bütün ilaç firmalarının mutlaka üretmiş oluğu en az bir varis ilacı vardır. Ancak bu ilaçların tamamı cerrahi müdahaleler yapıldıktan sonra kullanılır. Doktor operasyon sonrası iyileşme süreciniz hızlansın diye bu tür varis ilaçlarından kullanmanızı önerebilir. Ancak çoğu hasta doktora gitmek yerine eczanelerden ya da çok daha kötüsü internet ve televizyon üzerindeki reklamlardan çeşitli varis ilaçları sipariş vermekte ve bu ilaçları kullanmaktadır. Ancak bundan daha büyük bir yanlış yapılması imkânsızdır. Çünkü bu ilaçların rastgele kullanılması mevcutta olan ve düşük olarak seyreden başka sağlık problemlerinizi tetikleme ihtimali vardır. Örneğin; şekeriniz ya da tansiyonunuz var. Ve bu ilaçlardan aldınız. İlacın içindeki bir madde bu hastalıklardan birini olumsuz etkilediğinde sizin için çok daha kötü sonuçlar oluşabilir. Burada amacımız kesinlikle varis ilaçlarını ya da ilaç üreticilerini kötülemek değildir. Bu ilaçlar elbette gereklidir. Fakat hangi ilacı kullanacağınızın inisiyatifi de yalnızca doktorların tasarrufundadır. Doktorlar gerekli gördüklerinde ilaçları reçetenize zaten yazacaklardır.

Varis İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri hastalar için hiçbir tıbbi müdahale olmaksızın işe yaramazlar. Bunun sebebi ise rahatsızlığın bu tür alternatif yöntemlerle yok edilmesinin imkânsız olmasıdır. Varis için bitkisel tedavi yöntemleri ancak rahatlatıcı özelliklere sahiptirler. Dolayısıyla bunları yaptığınız zaman varislerden kurtulmazsınız. Yalnızca ağrılı durumların, kaşıntı ve yanmaların oluşmasını önlersiniz. Bu tür bitkisel kürlerin tamamı tedavi sonrasında iyileşmeyi hızlandırmak için de kullanılabilir.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts