Varise Ne İyi Gelir?

Yazar 15 Eylül 2017Varis

Varise Ne İyi Gelir? Şüphesiz bu dertten uzun yıllardır çekmiş olan hastaların uzun yıllardır cevabını aradıkları, üstüne pek çok şeyi denedikleri ama bu rağmen cevabını bir türlü bulamadıkları bir sorudur. Varis ancak tedavi edilerek tamamen ortadan kaldırılabilen bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla amatör olarak kendiniz bizzat bitkisel birtakım karışımlar ve çeşitli merhemler ile yok edebileceğiniz bir şey değildir. Bunun sebebi ise varislerin oluşum sebeplerinden kaynaklanmaktadır. Şimdi daha detaylı bir şekilde varislerin oluşumunda etkin olan faktörleri inceleyelim ve varise ne iyi gelir? Sorusuna hep birlikte cevap arayalım.

Varis Oluşumunu Tetikleyen Faktörler

Varis Oluşumunu Tetikleyen Faktörlerin başında kapakçık yetmezliği yer alır. Peki, kapakçık yetmezliği nedir? Ne İşe yarar? İşte cevabı:

  • Bacaklarımızda bulunan damarların içinde dolaşan kanın kalbe doğru pompalanmasını sağlayan bu kapakçıklar henüz nedeni bilinmemekle beraber bazen işlevini yitirmektedir.
  • İşlevini yitiren kapakçık pompalama işlemini gerçekleştirememekte ve kan tam aksi yöne doğru geri akmaktadır.
  • Olduğu yerde giderek göllenmeye başlayan kan burada bulunan damarların genişlemesine ve varis ismini verdiğimiz rahatszılığın oluşmasına neden olmaktadır.
  • Varis rahatsızlığının bir diğer ismi ise kapakçık yetmezliği olarak bilinir.

Kapakçık yetmezliği kalp damar cerrahisini ilgilendiren bir rahatsızlık olup günümüz şartlarında ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir. Varise ne iyi gelir? Sorusuna verilecek en doğru cevaplardan bir tanesi de profesyonel tedaviyi önermek olacaktır.

Varise İyi Gelen Bitkiler

Varise İyi Gelen Bitkiler varisli olan bölgelere direk olarak uygulandığında en ufak iyileştirici etki göstermez. Çünkü yukarıda da oluşum sebebini anlatmış olduğumuz varis hastalığı dahili bir problem olup işlevini kaybeden kapaçıklar sonucu oluşmaktadır. Dolayısıyla haricen uygulanan bitkisel kürler, çeşitli kremler ya da varis için içilen karışımlar bu şekilde herhangi bir etki göstermemektedir. Burada size önerimiz varis tedavisi için öncelikle bir doktora gitmeniz olacaktır. Doktorun teşhisi sonrasında sizin için en uygun olan lazer ya da radyo frekans ile bir tedaviye başlanacak ve bu profesyonel tedavi tamamlandıktan sonra doktor tarafından tedavi sürecinizi hızlandırmak amaçlı varise iyi gelen bitkiler tavsiye edilecektir.

Facebook Yorumları

MedicinArts