İstanbul’da Varis Tedavi Merkezleri

Yazar 15 Eylül 2017Varis

İstanbul’da Varis Tedavi Merkezleri için söyleyebileceğimiz en doğru şey; gün geçtikçe arttıkları ve tedavi konusunda epeyce yol katettikleri gerçeğidir. Son dönemde Türkiye’nin ve özellikle İstanbul’un sağlık alanında yükselen bir değer olduğunu söylemek mümkündür. Bu durum en çok saç ekimi, epilasyon vb. alanlarda daha görünür olsa da varis, hemanjiom, ben tedavisi gibi diğer alanlarda ise hiç de azımsanacak rakamlarda değildir. Bahsetmiş olduğumuz bu saç ekimi vb. mevzular İstanbul sokaklarında görmeye alıştığımız bilhassa arap turistlerin saç kısımlarında bandajlı ve sargılı hallerinin fazla olması varis vb. diğer hastalıkların tedavisinin yapılmadığı anlamına gelmemektedir. İstanbul’da varis tedavi merkezleri sayılarını her geçen gün artırmakta ve hastalara ulaşmaktadır. Tabi bu durum rekabeti artırmakta olup bu tür tedavileri ancak kaliteli ve uzman kişilerle yapan merkezler ayakta kalabilmektedir.

Varis Tedavisinde İstanbul Yükselen Bir Değer!

Varis tedavisi konusunu İstanbul özelinde inceleyecek olursak şehrin bugün sayısız özel hastane ve hemen her alanda tedavi hizmeti vermekte olan sayısız kliniği bulunmaktadır. Bölge ülkelerden (Ortadoğu, kuzey afrika, Orta Asya (Türki cumhuriyetler), balkan ülkeleri ve sınır komşusu olduğumuz diğer ülkeler) çok sayıda kişinin gerek fiyat, gerekse tedavi kalitesi ve aynı zamanda gelişmiş teknoloji eşliğinde hizmet almak istemesi ve İstanbul’un lokasyon açısından oldukça iyi bir konumda yer alması şehri sağlık turizminin cazibe merkezi haline dönüştürmüştür. İstanbul’da varis tedavi merkezleri hem teknik hem de alt yapı olarak gelen talebi karşılayabilecek bir yeterliliğe sahiptir.

Varis Tedavisi İçin Uygulanan Teknikler

Varis hastalığının birbirinden farklı oluşumları olduğu ve her hastada bu oluşumlar aynı seviyede seyretmediği için tekniklerde birbirinden farklı olarak geliştirilmiştir. Varisler 3 başlıkta incelenir. Küçük (kılcal), orta ve büyük olarak sınıflandırılırlar. Küçük yani kılcal damarlar için lazerle varis tedavisi uygulanırken orta büyüklükteki damarlar içinse radyo frekans kullanılmaktadır. Sklerozan madde kullanılan köpükle varis tedavisinde ise damar büyüklüğünün iğne ucu girebilecek seviyede olması gerektiğinden ancak orta ve büyük varis damarlarında kullanılır. Köpük halini alan sklerozan madde ise iğne yoluyla varisli damarların içine enjekte edilir. Bu damarları ilaç yoluyla tahrip eden köpük tedavisi sıkça kullanılan bir yöntemdir.

 

Facebook Yorumları

MedicinArts