Varis Nasıl Yok Edilir?

Yazar 7 Kasım 2017Varis

Varis vakası damarsal hastalıkların arasında en sık karşılaştığımız vakadır. Kadınlar ile özdeşleşmiş varis tedavisi modern metotlar ile elbette mümkün. Ancak bilgiye ulaşmada en önemli kanal olarak görülen internette karşısına çıkan birçok gereksiz ve yanlış bilgi sonucunda varisten kurtulacağını düşünen hastalarımız derin bir yanılgının içine düşmektedir.

Varis tedavisi için halkımızın aklına belli başlı yollar geliyor. Bunlardan ilki şüphesiz varis çorapları.. Annelerimiz ile adeta özdeşleşmiş varis çorabı vakanın neden olduğu sancı sırasında yatıştırıcı etki gösterebilir. Fakat tek başına tedavi için kullanmak ve olumlu sonuç beklemek vakanın ileri seviyeye ulaşmasından başka bir işe yaramayacaktır. Varis ameliyatı ise akla gelen 2. Çare olarak düşünülebilir. Narkoz, hastane yatış ve istirahat günlerine merhaba dedirten bu zorlu süreç bizlerin asla önermediği zor bir operasyonu kapsar.

Varis ameliyatı riski göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle başvurulmaması gereken bir yöntem olduğu anlaşılacaktır. Son olarak varis nasıl yok edilir sorusuna yanıt ararken karşılarına çıkan bitkisel tedavi yöntemleri hastaları başvurduğu en yanlış yoldur. Damarsal bir hastalık olan variste bitkisel metotları kullanmak zaman ve ekonomi kaybından başka bir şey değildir. Peki, varis nasıl yok edilir? Gelin bu soruya hep beraber yanıt bulalım…

Ameliyatsız Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Ameliyatsız varis tedavisi kullanmış olduğumuz modern teknikler ile elbette mümkün. Varisli damarları tamamen yok eden ve sizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturan ameliyatsız varis tedavisi için kullandığımız metotları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Lazerle varis tedavisi
  • Köpükle varis tedavisi
  • Radyo frekansla varis tedavisi

Bu yöntemlerin tercih edilmesinde önemli olan unsur vakanın seviyesidir. Örneğin kılcal damarlı varis söz konusu ise lazer tekniği kullanılır. Yüzeysel damarlı varislerde uygun gördüğümüz tekniğin seansları doktorumuzun muayenesinin ardından belirlenir. Radyo frekans ile varis tedavisi yüzeysel ve kabarık halde bulunan damarlı varislerde en etkili yöntemdir. Son olarak köpüklü varis tedavisi olarak bilinen skleroterapi ileri seviyeye ulaşmış varislerde en etkili metot olarak kabul edilmektedir. Kliniğimizde  tüm bu yöntemler deneyimli kalp damar cerrahlarımız tarafından yapılmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Randevu ve İletişim
İstanbul Bakırköy Medicine Art
Op.Dr. Mustafa BOLAT (Kalp Damar Cerrahi Uzmanı)
Op.Dr. Serap Akat (Genel Cerrahi Uzmanı)
Tel: 0212 573 50 75 Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Hemen Arayın: 0 212 265 99 99
Facebook Yorumları

MedicinArts