Varisler İçin En uygun yöntem: Radyo-frekans

Yazar 16 Ocak 2018Varis

Varisler İçin En uygun yöntem: Radyo-frekans

Varis, sık yaşanan bir sağlık sorunu olduğu için hastalığın tedavisi için birçok yararlı yöntem geliştirilmiştir. Radyo Frekansları kullanılarak uygulanılan tedavi de varis tedavisinde kullanılan modern yöntemler arasındadır. Lazerle uygulanan varis tedavilerinden sonra en çok tercih edilen tedavi yöntemi radyo frekans dalgaları ile uygulanan tedavidir. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, radyofrekans ile varislerin tedavi yöntemi sayesinde yüzde doksanın üzerinde hastalarda başarı elde edilmiştir. Varis tedavisi için oldukça yüksek bir oran olan bu oranlar, tedavinin başarısını göstermekte ve tercih edilmesinin sebeplerini ortaya koymaktadır.


Varis Tedavisinde Radyo-Frekans Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi yönteminde lokal anestezi kullanılarak ve radyo frekans kateterler yardımıyla ayaktan tedavi şeklinde varislerin tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi yöntemi özellikle 20 milimetreye kadar olan damarların tedavisinde kullanılmaktadır. Lokal anestezi yapılmasına rağmen iyileşme süresi oldukça kısadır ve kozmetik olarak olan başarısı da kanıtlanmıştır. Radyofrekans ile uygulanan varis tedavilerinde lokal anestezi uygulanarak tedavi gerçekleştirildiği için kişinin hastanede kalması gerekmemektedir. Ayrıca tedavinin uygulama süresi de oldukça kısadır. Bu süre hastanın varislerine göre farklılık gösterebilse de ortalama yarım saatten daha fazla bir zaman aralığında gerçekleşmemektedir.


Ne kadar Sürede Sonuç Verir?

Radyo frekansları sayesinde hastanın damarları kurutularak kapatıldığı için bu damarların yerine sağlıklı damarlar gelişmekte ve normal kan akışı sağlanmaktadır. Normal kan akışı sağlandığında varise bağlı tüm ağrılar ortadan kalkmakta ve kişi çok kısa zamanda tamamen iyileşme göstermektedir. Tedaviden sonra hastanede kalması gerekmeyen hasta, uygulamanın yapılmasından bir gün sonra normal günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir. Ayrıca cerrahi tedavi yöntemleri sonucunda olduğu gibi kişilerde morluk, şişlik ya da herhangi bir yara izine rastlanmamaktadır. Varis tedavisi birçok tedavi yöntemini içermektedir. Son yıllarda uygulanma sıklığı açısından bir hayli tercih edilen bir yöntem olan radyo frekansı ile varis tedavisi şu ana kadar ki sağladığı sonuçlarla bir hayli başarılı olmuştur. Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri kısa sürede iyileşme sağlanması ve tedavi sonrasında günlük hayata dönüşün oldukça hızlı olmasıdır.

Radyo-frekans tekniği, kliniğimizde, varislerin kısa zamanda ortadan kaldırılması ve hastaların tam anlamıyla bu rahatsızlıktan kurtulmaları için uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Yaşam kalitesini düşüren ve ciddi bir sağlık sorunu olan varislerden kurtulmak artık çok kolay!

Varis Tedavisiyle ilgili göz atmak isteyeceğiniz yazılar;

Varisle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Varis tedavi çeşitleri

Facebook Yorumları

MedicinArts